זה החוכמה אסורה חוכמה

הרעה בריבית, כמו האיסור על ח'מר, מתבצעת בהדרגה. החל מ קוראן סוראט. א-ראם פסוק כ"ט, אז קוראן סורת אל-ניסה פסוק מאה חמישים ותשע, ואחריו קווראַן סוראַט אַן ניסאַ ווערסע ארבעים וחמש והשלב האחרון הוא החסך הכולל של נשך (קוליי) דרך קוראן סוראט אל-בקארה פסוק מאתיים שבעים ושמונה אל-בקאר

השייח יוסוף אל-קרדאווי אמר שאם איסלמי להדק להקשיח פרשת נשך חבל, פירושה למעשה הוא מתכוון לשמור יתרון אנושי הוא מערכות יחסים המוסריות, חברתיות, כמו גם כלכלתה.

חוקרים אסלאמיים מזכירים מספר סיבות רציונליות לחוכמה שאוסרת על נפילות. הסבר זה מחוזק על ידי מחקרים עכשוויים. האימאם א-רזי, למשל, הסביר בפירושו כדלקמן:

ראשית: הנשך כי הוא לוקח רכוש של מישהו אחר ללא תמורה, כי אנשים שמוכרים מטבע דירהם אחד עם שני אמצעי שהוא מקבל דירהם נוסף ללא כל גמול. להיות נכס של אחד הוא תקן של חיים שיש לו כבוד גדול, כאמור בחדית: "הכבוד של רכוש של אחד כמו כבוד בדם" לקחת לכן רכוש של מישהו אחר ללא פיצוי אסור בהחלט.

שנית: זה תלוי נֶשֶׁך ירתיע אנשים מלעשות עסקים, כי אם הבעלים של הכסף הצליחו להוסיף את עושרו עם העסקה בנשך, או גם זה נעשה במזומן או עתידי, אז הוא יהיה לזלזל בעיות מבקשות החיים, כך שכמעט שלא רצו סיכון דוב ניסיון, מסחר ועבודה כבדה.

זה יביא לאובדן הטבות עבור הקהילה. וזה מובן כי התועלת של העולם לא יכול להתממש אלא על ידי נוכחות של סחר, מיומנויות, חברות ופיתוח. (אין ספק כי חוכמה זו בהחלט ניתן לקבל מנקודת המבט של המשק)

שלישית: כי נשיאה תגרום טוב בין הקהילה בתחום ההלוואות והלוואות. כי אם השחר אסורה, הלב ירגיש מוכן להלוות דירהם אחת וחזרתו של דירהם אחת. והואיל אם השטריון הוא חוקי, הצורך מי הוא דחק יעודד אותו לקבל דירהם אחת עם החזרת שני דירהם. זה בהחלט לגרום הרגשות של חמלה, חסד ואת המידות לשבור. (סיבה זו מקובלת בהחלט במונחים של מוסר)

רביעית: באופן כללי אנשים שנותנים הלוואות הם אנשים עשירים, בעוד אלה ללוות הם אנשים עניים. הדעה המאפשרת נשך פירושה לספק דרך לעשירים לאסוף נכסים נוספים מן העניים חלשים. והואיל ומעשים כאלה אינם מותרים על פי עקרון החמלה של הרחמן ביותר. (זה נראה מנקודת מבט חברתית)

זה יכול כל אומר כי ב רעה יש אלמנט של סחיטה נגד החלשים לטובת אנשים חזקים. כתוצאה מכך עשירים להתעשר העניים לקבל עניים. זה יוביל לפעולה להעלות בכיתה אחת על אחרת מימון בכיתה שבתורה ייצרו קנאה וכאב, יצית את האש של עוינות בין כמה אנשים נגד אחרים, זה אפילו יכול להוביל התקוממות.

בקו אחד עם נוף מעל, שייח מוחמד עלי כמו-שבוני בספר רואיאל תפסיריל ביאן אייטיל מינאל אחמי הקוראן, מסביר את הסכנות בנשך נגד אנשים (אנשים), החברה והכלכלה.

הסכנה של נשך נגד יחידים. ריבה יכולה לטפח רגשות של ואגוצנטרי, כך שהוא לא יודע את זה לעצמו, והוא לא ישים לב, למעט לטובת עצמו. לכן נשך יכול לחסל את הנשמה של להקריב ולתת עדיפות לאחרים. ריבה יכולה גם לחסל רגשות של חסד ורגשות חברתיים, מוחלפים באהבה עצמית. יחסי האחווה ההומניטרית הפכו מטושטשים, כך שמלווה בריבית הפך לאדם אכזרי ופראי. לא רק זה, אפילו הרגשות של האנושות יכול להיות מוחלף עם רגשות של לובה וחמדנות.

הסכנה של נשך נגד החברה. ריבה יכולה ליצור עוינות בין בני החברה לשבור את הקשרים של האנושות, להרוס את כל הטפסים של חיבה, אחווה ומעשים מוסרים אדם, יכול גם לזרוע את הזרעים של קנאה ושנאה בלב האדם, הרוס במובן של אהבה ואחווה. המלווה בריבית הופך לאויב החברה, אויב המדינה, אפילו אויב האנושות. בגלל זה, דם האדם מוצץ על ידי שליטה בכל הצרכים בגלל הכפייה שלהם.

הסכנה של ריבית כנגד הכלכלה. מנקודת מבט כלכלית, השורש הוא בבירור לחלק את בני האדם לשני מישורים: רמת העילית אשר מתפלש בהנאה ובמותרות וליהנות מזיעתם של אחרים; ואת העניים שחיים עם עוני וחסר.

משם התפתח הסכסוך המעמדי. ריבה היא הדרך הגרועה ביותר למצוא עושר, שבו עושר רק לצבור ולסובב בידיהם של אנשים מסוימים. זהו הבסיס להתרחשות של תגבורת, אשר בתורו הופך אסון ומהומות. אני יודע שאתה יכול לענות.

Loading...
Share on Google Plus

על אודות Romadhon Putra Melayu

זהו תיאור קצר של המחבר המחבר על המחבר. אתה עורך אותו על ידי הזנת טקסט בשדה "מידע ביוגרפי" בחלונית מנהל המשתמש..

0 komentar: