הבדלים מהותיים בין מערכות כלכליות אסלאמיות ומערכות כלכליות קפיטליסטיות

עברית חדשות אסלאמיות, טנג'ונג ענים ירושלים - ההבדל בין המערכת הכלכלית האסלאמית לבין המערכת הכלכלית הקפיטליסטית אינו מזיק לעניינים יישומיים. אבל החל מהחזית הוא שונה. בנוסף לפילוסופיה זו, נבנים יעדים שונים, נורמות ועקרונות. הסיבה לכך היא שהאמונות של האדם משפיעות על דרך החשיבה בעיצוב אישיות האדם, התנהגותו, סגנון חייו וטעמו. בהקשר רחב יותר, אמונות משפיעות גם על עמדות כלפי אחרים, משאבים וסביבה.

במערכת הקפיטליסטית, אלוהים הוא בדימוס (אלוהים בדימוס). דבר זה בא לידי ביטוי במושג "לייס פייר" ו"יד בלתי נראית ". מפילוסופיה זו אנו יכולים לראות את מטרת הכלכלה הקפיטליסטית היא רק צמיחה כלכלית. ההנחה היא כי עם צמיחה כלכלית כל אדם יכול לבצע פעילויות כלכליות על מנת להשיג סיפוק אישי.

כמו כן עם נורמות כלכליות. בגלל תפקידו של אלוהים בוטל, הכל נשאר הפרט. כתוצאה מכך, מערכת הקפיטליזם של הבעלות על יחידים הופכת מוחלטת. נורמות שנבנו על אינדיווידואליזם ותועלתניות.

כל פריט נחשב טוב כל עוד זה שווה למכור. אין הגבלות ברורות, טובות ורעות או נורמות שנותרו לכל פרט. כאן מתחיל הנזק. עוול עם בני אדם אחרים, אי שוויון כלכלי וחברתי, הרס הטבע, וכן הלאה. הכל קורה כדי להשיג סיפוק אישי מבלי להיות מוגבל על ידי הנורמות הדתיות.

הפילוסופיה הכלכלית האסלאמית בכלל ניתן לראות מ מכתב אל מות'אפין פסוקים אחת עד שישה. אללה אומר: אחת) תאונות גדולות עבור אלה לרמות. שתיים) (כלומר) אנשים כאשר הם מקבלים מנה מאדם אחר הם מבקשים להגשים. שלוש) ואם הם מודדים או שוקלים עבור אחרים, הם מפחיתים. ארבעה) לא אלה אנשים שחושבים שהם אכן יקום לתחייה. חמישה
) ביום גדול. שישה) (כלומר) היום (כאשר) עומד האדם לפני ה 'צבאות.

הפסוק לעיל מראה את הקשר ההדוק בין דת, אמונה באלוהים, אמונה ב טיימס סוף, ההתנהגות הכלכלית, ואת המערכת הכלכלית. לכן, במונחים של מטרותיו, הכלכלה האסלאמית שואפת להשיג את רווחת האדם במסגרת עבודת האל.

המוסלמים גם מאמינים באללה שיצר את הארץ ואת תוכנו. לכן, הבעלים האמיתי של כדור הארץ והכל הוא אלוהים. לבני אדם ניתנת רק הזכות להשתמש (כמנדט). על כן, על בני האדם מוטלת החובה לנהל אותה בהתאם לאישור של סיירה (על פי הנורמות האסלאמיות). הסיבה לכך היא כי כל בני האדם לעשות בעולם יחולו על ידי אללה. ההשפעה החיובית היא כי בני האדם תמיד יהיה זהיר מתנהג ותמיד לשים לב הסימנים כי אללה ושליחו יש להגדיר.

בפילוסופיה זו, במושג בעלות, למשל, המערכת הכלכלית האסלאמית שונה מהמערכת הכלכלית של הקפיטליזם. עבד אל-סאמי אל-משרי בעמודי הכלכלה האסלאמית, (יוגיאקרטה: ספריית הסטודנטים, אלפיים ושש) מפרט את מושג הבעלות. ראשית, בעלות קיימת רק באזורים שאינם גורמים לעריצות לאחרים. שנית, לא כל הפריטים יכולים להיות בבעלות יחידים. פריטים הקשורים לצרכים של אנשים רבים אינם יכולים להיות בבעלות, כגון מרעה, מקורות מים ומקורות אנרגיה. שלישית, יש זכויות קניין של אנשים אחרים עבור סחורות בבעלות מוסלמי, ויש לקיים על פי הוראות של אלוהים (זאַקאַט, ינק., סאַדאַקאַה, וכו '). רביעית, הבעלות חייבת להתקבל באמצעים חוקיים.
Share on Google Plus

על אודות Romadhon Putra Melayu

זהו תיאור קצר של המחבר המחבר על המחבר. אתה עורך אותו על ידי הזנת טקסט בשדה "מידע ביוגרפי" בחלונית מנהל המשתמש..

0 komentar: