תמשיכו לדבר, מתי ללמוד

מה לא בסדר - הדרכה התעצמה, סמינרים בעקשנות, טכניקות המצגת גם נעשים מתוחכמים יותר, אבל קשה למצוא עקבות של שינוי משמעותי. כמה אימונים הם מדהימים, אבל בפעם הראשונה זה בעצם אימון אפקט שינוי לבד מאמן או מניע. לא בגלל נאפסיק איידבי, אלא משום שהוא נתן הדרכות לאדם המשאבים הזדמנות לשנות את המראה שלו.

מה לא בסדר עם הרצאות תוססות, סמינרים אכבר תזזיתי ו טאבלי רועמת?

מאות או אפילו להקה אלפי אנשים, מחיאות הכפיים הדהדו וצוחקים כך מדהים וצוחקים ללא הרף מאז פתיחת לאירוע נסגרה עם קריאה תפילה המתנגן פואטי. משהו שמעולם מצאנו אותו ההיסטוריה בזמן סאליהו הנביא "אלעיהא עסלם סלאם, חברים, טאַבי'ין, טבי" אל-טאַבי'ין עד כמה דורות מאוחר יותר. אבל למה אירועים לעיתים קרובות לסנוור אותנו תת קרקעות זה פשוט לעזוב עקבות של המדע ?

איך מטיפים רבים (המכונים לעתים קרובות את איש הדת) זכור עבור מצחיק, לא משום ייעוץ להטביע אותו בחיים, כך אנו מוכנים למסור הרים להתפלל לטובה ובטיחות כדי יאומיל-קיאמה. ביקרנו מועצות קשריו, כדי לעקוב אחרי התפילה עם רגיעה רגשית להזיל דמעות ואנחנו מקבלים הנאה ממנו מזכך. אבל מה לא בסדר כך-תפילת התפילה לא עשתה רושם על אותנו באמת להסתכל קדימה אל אללה מרומם. למרות ההצלחה של המופע, יש לנו מפרטי מינימום מתאימים מערכת סאונד עצמה מדהימים הנדרשים.

כמה שונה זה מרגיש כשאנחנו זוכרים איך אימאם אחמד אבן חנבל רחמי האל תוסס מאוד את ההרכבה אף הוא לא ללבוש מערכת סאונד, מקרן לקד וחלק צפיות. הוא גם לא ללבוש מבחר סרטים עבור תמונה חיה של המדע המתואר. אבל שום אמירה כה עז, בל יימחה אפילו עד כמה דורות מאוחר יותר. בעוד ווען מיר זענען שמציעה סרט מרגש, אשר ממשיך להדהד הוא די פֿילם ניין הייעוץ שלנו. רבים מגיעים על הדחיפות בדיסק הקשיח מועתק שרשרת מאוחר יותר.

נזכרתי כאשר חמדון בן אחמד אל-קששאר שאל, "מה למה אמרות המלומדים הגדולים של סלף יותר שימושי ממה שמילים שלנו ?"

הוא השיב:

لأنهم تكلموالعز الإسلام ونجاةالنفوس ورضا الرحمن, ونحن نتكلم لعزالنفوس وطلب الدنيا ورضا الخلق

"בגלל שהם מדברים (בכוונה) לתפארת האיסלאם, את הבטיחות של עצמם (מן העונש של אללה), ומחפשים את העונג של אללה מרומם, בעוד אנחנו מדברים (עם כוונה) תהילה (לפופולריות), את האינטרסים של העולם (החומר ), ומחפש את העונג של גברים. "

מילים חמדון בן אחמד אל-קששאר מקריין אבו אל-אשחבאנידאם נועים בספרו "האַלייַול אַליאַ "". אני לא יודע מה הוא היה אומר אם הוא היה חי בימינו. בעידן שבו "המדע עדיין ברור, דת היא עדיין רושם מאוד ורב סונה, חמדון בן אחמד אל-קששאר כבר כל כך נסער. אז מה הוא היה אומר אם עדים בימים אלה כאשר אנחנו כמעט בלתי אפשריים לשמוע טאושיה מן איש דת בולט אלא אם אנו מסוגלים להחזיק את העולם ? מצד שני, איך מאוד עצוב לב כשראה את חוסר כבוד למי שבא להעביר מדע בלי לבקש דרישות מעיק ? לחלופין, הוא זה הזמן שבו אנחנו לפעמים עז צריך לשאול, כפי שנעשה על ידי ראדי חבר "אנה מודאג עם המנהיגים של אנשים עם קריאת אל-פאטיה. אבל באמת, כי הוא לא בגלל הובבוד דוניה (בעולם מאוהב).

לחלופין, הוא תקופה זו ידועה צו אותנטיים זה "עבדאללה בן מסעוד רדהיאלו" כפי מסופר על ידי האימאם בוכארי ב סימפלקס אדבול. לדבריו, "אכן, אתה (עכשיו) להיות בימים כי יש הרבה אנשים שיש להם ידע אבל קצת כמו להרצות, וכן יבוא אחריך בהמשך עידן (ב באותו זמן) הרבה אנשים שטובים כמרצה אלא כמה אנשים שיש להם ידע."

ואכן, את העצה של אבן מסעוד ראדי "זה לא זז קצת אחד סאליהו הנביא" אליהי וסאלם סלאם, כפי מסופר על ידי האימאם אל-טברני:

إنكم أصبحتم في زمان كثير فقهاؤه, قليل خطباؤه, قليل سؤاله, كثير معطوه, العمل فيه خير من العلم. وسيأتي زمان قليل فقهاؤه, كثير خطباؤه, كثير سؤاله, قليل معطوه, العلم فيه خيرمن العمل

"אין ספק שאתה חי פעמים כי הם תורת המשפט שלו (איש דת) לבין המרצה היה קצת מוגזם, קצת קבצנות הרבה נתינה, צדק באותה התקופה עדיף ידיעה. ויהי עידן שבו האולמה מעטים והדובר הוא הרבה, מתחנן הרבה ונותן קצת, ידע באותה עת עדיף על צדקה "(מסופר על ידי ת'ברני).

יש דברים שאנחנו צריכים לחשוב עליהם. עבור דוברי כמוני, מה פירוש 'עבדאללה בן מסעוד אללה ? עבור אלה שמנסים להשיג ידע מהרמקולים, שימו לב מהבעל הפה שאתם מקבלים מידע על דיקן זה. במיוחד היום, כאשר הרצאות דתיות ותואר איש דת היו כל כך מבטיח בעולם כי כרטיסי ביקור לקרוא "אל-אוסטדז". משהו שקשה לנו למצוא באדם של האימאם נואווי, שהוא לא נוח כשהוא נקרא מוהדידין, ואילו היום אנחנו אפילו ליצור כותרים שלנו.

כמה שונה!

או ... איך זה שהזמן שהוזכר על ידי אבן מסעוד אללה יברך אותו על הזמן של דיבה ? כפי שמסופר על ידי א-דרימי, בין סימני גיל ההשמצה הוא הופעתם של אנשים המתמידים בלימוד הדת למטרות אחרות, ולא על מנת להגיע לעולם.

הו אללה, סלח לעבד שלך שגוי. *

Loading...
Share on Google Plus

על אודות Romadhon Putra Melayu

זהו תיאור קצר של המחבר המחבר על המחבר. אתה עורך אותו על ידי הזנת טקסט בשדה "מידע ביוגרפי" בחלונית מנהל המשתמש..

0 komentar: