פיקה בין חונסטה ווריה

עברית חדשות אסלאמיות, טנג'ונג ענים ירושלים - ביסודו של דבר אללה ברא את האיש הזה בשני סוגים, כלומר גברים ונשים, כפי שאללה אמר:

وأنه خلق الزوجين الذكر والأنثى

"והוא (אללה) יצר שני זוגות של שני סוגים של גברים ונשים" (מכתב הקוראן נאג 'ם: 45)

המין האנושי

"הו אנשים בראנו לך מורכב של גברים ונשים" (מכתב הקוראן אל חוג'וראת: 13)

שני הפסוקים לעיל, פסוקים אחרים מראים כי בני האדם בעולם מורכב משני סוגים בלבד, גברים ונשים, ולא סוגים אחרים.

אבל במציאות, אנחנו מקבלים מישהו לא בעל מעמד ברור, לא זכר ולא נקבה. כיצד רואה האיסלאם את האדם הזה ? איך לטפל בזה? האם הוא קיבל נתח של ירושה? ואיך הנישואים? ושאלות שונות אחרות הנובעות ממעמד לא ברור.

בין חונטה לבין ווריה

אל חונטה, מן המילה קושיצה כלומר השפה: חלש ועדין. אז זה נאמר: קאנצ'ה אר רג'ולו, כלומר: אדם שמדבר כמו אישה, כי הוא רך וחלק. (אל-פיאומי, אל-מיסח אל-מוניר - קהיר, דאר אל חדיסט, 2003, עמ '112)

אל חונטה במונחים היא: מי שיש לו שני מינים; זכר או נקבה, או אנשים שאין להם אחד משני איברי המין, אבל יש חור להשתנה. (אל-מווארדי, אל-חאבי אל-כביר: 8/16, ווהבה א-זהילי, אל-פקח אל-אסלאמי ואדילה טמפרטורה: 8/426)

טרנסווסטים או בערבית נקראים אל מוכנהתש הם גברים הדומים נשים ברכות, איך לדבר, לראות, תנועה. במילון בוויקיפדיה נאמר כי ווריה (פורמנטאו של גברים) או וואדאם (מתוך חוה אדם) הם גברים המעדיפים לפעול כנשים בחיי היומיום שלהם.

טרנסווסטיט זה מחולק לשניים:

ראשית: אדם שיש לו תכונות אלה מלידה, אין חטא בשבילו, כי תכונות אלה אינן על פי רצונו, אבל הוא חייב לנסות להתאים.

שנית: האדם שהוא למעשה זכר, אבל בכוונה דומה למאפיינים של נשים. אנשים כאלה נכללים בקטגוריה המקולל על ידי אללה ואת השליח של אללה בחלק החדית 'שלו.

מן המידע לעיל, ניתן לומר כי טרנסווסטיטים הם לא חונטה. כיוון שהמעמד הטרנססקסואלי ברור, כלומר גברים, ואילו מעמד החונטה עדיין לא ברור.

ההבדל בין המונחים "חונטה" לבין "ווריה", כפי שהוסבר לעיל, עוזר לנו מאוד לדון בחוקים הנוגעים לשניהם.

כיצד להגדיר מעמד חונטה

כבר הוסבר לעיל, שהמעמד הטרנססקסואלי הוא זכר, ולכן כאן מוסבר רק הליך קביעת מעמד החונטה. אבל לפני כן, יש לציין כי ישנם שני סוגים של חונטה:

חונטה גהעירו מוסיקיל (חונטה שמעמדם נקבע בקלות)
חונטה מוסיקיל (חונטה שמעמדם קשה לקבוע)
ראשית: חונטה ג 'ורו מוסיקיל

כדי להקים את חונטה גורו מוסייקיל, הסבירו המלומדים את הדרכים, אף על פי שזה לא הפך להסכם אולמה, הוא יכול לפחות להיות ההנחיה הראשונית בקביעת מעמדה של חונטה, ובהם:

לראות איך השתן יוצא.
כאשר השתן יוצא דרך הפין, טרנסווסטיט הוא נענש כמו זכר, להיפך אם השתן יוצא הנרתיק, ואז הוא נענש כאישה. מה אם השתן יוצא משניהם? אם השתן יוצא מתוך שני המכשירים, אז זה נקבע עם הראשון לצאת, אם זה יוצא הראשון מן הפין, ואז גברים נענשים, ולהיפך. אם השתן יוצא יחד, הוא ראה איזה מהם ארוך יותר. אם זה יוצא משני איברי המין בו זמנית וגם מסתיים בו זמנית, החונטה נענשת על ידי חונטה בצורה לא נכונה.

ראה כיצד זרע או זרע הוא שוחרר.
כאשר זרע חונטה יוצא מתוך איברי המין הגבריים, זה אומר כי מעמדו המשפטי של האדם וכאשר הוא יוצא מן הנרתיק, זה אומר כי האישה יש מעמד. אם הפריקה משתנה לפעמים מאברי המין הגבריים ולפעמים מן איברי המין הנשיים, אז זה מסווג כמו חונטה מוסיקיל.

דם הווסת יוצא.
אם לחונטה יש דם וסת מאברי המין שלו, האישה מסווגת כאישה, כי גברים לא יקבלו דימום וסת מבושה. אם יש לו דם הווסת מן הנרתיק, אבל הוא משתין מאברי המין הגבריים, ואז במקרה זה הוא מסווג כמו חונטה מוסיקיל.

הריון ולידה.
אם חונטה בהריון וילדה, אז היא נענשת כאישה.

צמיחה איברים.
אם טרנסווסטיט הוא שפם או זקן, ויש לו נטייה כדי להתקרב לנשים ויש להן אהבה עבורן, הטרנססקסואלים נענשים כגברים. לעומת זאת, אם השדיים שלה לגדול והם שמנמן, ויש להם נטייה ואהבה לגברים, אז היא מיועדת כאישה. (אבן אל חמאם, פאטו אל-קאדיר: 10 / 515-516, אל מורדי, אל-חאבי אל כביר: 8/168)

מן המידע לעיל, אנו יודעים כי האיסלאם בעצם אינו מאפשר חונטה להיות ללא מעמד, כך צעדים ננקטים כדי לקבוע את המין שלהם באמצעות השיטות לעיל. אם החכמים והמומחים קבעו חונטה, הן כאדם והן כאישה, הרי שהמעמד חל עליו לקבל את זכויותיו, ובו בזמן יש לו חובות ואחריות כמו גברים או נשים.

שנית: חונטה מוסיקיל

חונטה מוסיקיל (שמעמדם קשה לקבוע), כלומר מי מיועד על ידי אללה להיות פיזית מעורפל או יש שני סוגים של איברי המין; גברים ונשים, ושניהם דומיננטיים באותה מידה, לא ניתן להבדיל בין מי שיש לו יותר השפעה על אישיותו.

עבור חונטה מוסיקיל ככה, אפילו מלומדים עדיין שונים על מעמדם, במיוחד בקביעת הירושה, איך להתחתן וכן הלאה.
Loading...
Share on Google Plus

על אודות Romadhon Putra Melayu

זהו תיאור קצר של המחבר המחבר על המחבר. אתה עורך אותו על ידי הזנת טקסט בשדה "מידע ביוגרפי" בחלונית מנהל המשתמש..
Posting Komentar