יושב הרבה, זאת הסכנה

עברית חדשות אסלאמיות, טנג'ונג ענים ירושלים - כל יום בילוי זמן ישיבה אומר שאתה עושה רק לעתים נדירות פעילות גופנית. זה אכן הפך את אורח החיים של אנשים מודרניים שעובדים מאחורי השולחן בממוצע, מבלים יותר משעתיים יושב על הרכב, ומרגיעה על ידי צפייה בטלוויזיה.

ממצאי מחקר של דייוויד אלטר וצוות של רשת הבריאות האוניברסיטאית, קנדה, הראו כי אנשים שיושבים יותר מדי יום נמצאים בסיכון גבוה יותר לסוכרת, מחלות לב, סרטן וחיי חיים קצרים יותר. גם אם הם מימשו.

"המחקר שלנו מצא כי פעילות גופנית הגוברת לא היה מספיק כדי להפחית את הסיכון למחלות", אמר אלטר.

אלתר ראה 47 מחקרים קודמים אשר בדקו את הקשר בין ישיבה למוות. המחקר פורסם בכתב העת תולדות הרפואה הפנימית. חוקרים מצאו כי אנשים שיושבים במשך זמן רב, כמו 24 אחוזים יותר בסיכון של גוסס מבעיות בריאות מאשר אלה שישבו פחות.

"אם אתה יושב יותר מ 8 שעות ביום, יש הרבה השפעות שליליות על הבריאות," אמר החוקר הראשי אבירופ ביזוואז מאוניברסיטת טורונטו.

החוקרים מצאו גם כי ישיבה ארוכה מדי עלולה להגביר את הסיכון למחלות לב ב -18% ו -17% מגדילה את הסיכון למוות מסרטן. חוץ מזה זה גם מאוד מסוכן עבור סוכרת סוג 2.

סוגי הסרטן שסובלים הם בדרך כלל סרטן של השד, המעי הגס, אנדומטריום וסרטן השחלות.

למרבה הצער, פעילות גופנית לא יכולה למנוע את הסיכון של המחלה אם זה כבר יושב זמן רב מדי, אבל יכול רק להפחית את הסיכון. לכן, לעתים קרובות לקחת הפסקה בישיבה ועושה פעילות גופנית קלה כגון הליכה או מתיחה.
Share on Google Plus

על אודות Romadhon Putra Melayu

זהו תיאור קצר של המחבר המחבר על המחבר. אתה עורך אותו על ידי הזנת טקסט בשדה "מידע ביוגרפי" בחלונית מנהל המשתמש..

0 komentar: