דיון בשיעה לא אומר פיצול

עברית חדשות אסלאמיות, טנג'ונג ענים ירושלים - לעתים קרובות, כאשר דנים בנושא השיעה, אנשים מסוימי - פנימיים וחיצוניים למוסלמים - מרגישים לעתים קרובות טאבו. בתקשורת היא מדומיינת בצורה כזו שפתוחה מחדש של הסדין השיעי נחשבת לאסון. העילה היא כי המוסלמים כוללים שיעים וסונים. יתר על כן, דיון בנושא זה דווקא מחלק את המוסלמים לשני חלקים.

דר. ראַגיב ווי-סירדזשאַני בספר "אל-שיעה נידהל דהלל" (2011: 129) עונה על הפחד מוגזם עם שתי נקודות:

ראשית, השיעה מייצגת רק 11% מקיומו של מוסלמים (כ -150 מיליון בעולם). אז הוא אמר, זה יהיה בסדר אם האנשים צריכים להקריב את הכללים סטנדרטיים עבור כמות קטנה.

בינתיים, סייה אינו נדרש ליישם את כללי הקהילה המוסלמית בענייני אמונה, אכלק, היסטוריה ופוליטיקה. מה עשה ד"ר הקצב נכון. כאשר נלמד מן הצד של תורתו - למעט סיה זידיה, יש קווי דמיון רבים עם הסוני - יש הרבה תורות בסיסיות כי הם סותרים. זה הופך להיות לא הוגן כאשר למען קבוצות קטנות בגוף המוסלמים - אשר תורתם סותרים - אז את הדברים העיקריים יש להקריב בשם של סובלנות.

בנוסף, על ידי הבנת הסיבות השורשיות של השיעים ואת ההיסטוריה שלה, זה יהיה בקלות לפתור את הפתרון. עולמא של אוש'ל פיקה הצהיר:

الحكم على الشيئ فرع من تصوره

"לשפוט (שופט) משהו הוא חלק בהבנת משהו."

כיצד ניתן למצוא פתרון לפתרון השיעי, אם שורש הבעיה נחשב לטאבו.

קרא: ימיה האחרונים של השושלת הפאטימית (1)

בעוד שהסיבה השנייה של ההיסטוריונים המוסלמים מקהיר, נמשכת והמשיכה להבעיר את לשון הרע ואת הסכנה של השיעה. ההשפעה כמעט על כמה מדינות איסלאמיות, במיוחד בעיראק. "אז מה אנחנו צריכים לעשות כשאנחנו רואים את הדם של המוסלמים זורמים שם בחוץ ?" ראגיב דן בתנאים אמיתיים במזון.

מאידך גיסא, כתב, הסכנה של השיעה בעידן המודרני אינה יכולה להיות מכוסה. יש לפחות 10 סכנות בשם ד"ר רגיב בקצרה.

ראשית, התקפות שיעים על חברים מעולם לא נעצרו. ההתקפה הזאת בהחלט לא מגוחכת.

באתר ההיסטורי הוא טיפל www.islamstory.com למשל, ההתקפות שלהם על חברים המשיך להיות מוגברת. האם זה נשאר?

שנית, התפשטות השיעה במדינה מוסלמית המתפשטת בעדינות רבה, כך שהקהילה המוסלמית מתממשת באופן לא מודע באמצעות התוכניות והסדר היום. והם לא מבינים את זה. שלישית, הטבח באלפי סוני אהלוס בעיראק. רביעית, האיום של שליטה צבאית, פוליטית וכלכלית לשרת את האינטרסים האמריקאיים בדרך זו.

קרא: האם א-שיעים אוהבים את אנשי המקדש ?

חמישית, איומים ישירים על מדינות האיסלאם האזוריות מלבד עיראק, כגון: אמירות, בחריין וסעודיה. "אנחנו צריכים להיות שקטים בקשר לאירוע הזה ? "שאל. שישית, הקרבה השיעית באיראן ובסוריה עשירה. סוריה עצמה נשלטת על ידי הקבוצה השיעית של נושיריה המסוכנת כל כך לקיומה של אהלוס סונה. למעשה, הם לא יותר מ -10%.

המקרה של מלחמת האזרחים בסוריה שהתרחש עד כה, נכלל בסכנות של שיעים כאשר בשלטון. לפיכך, מערכת יחסים הקרויה "הסהר השיעי" (איראן, עיראק, סוריה ולבנון) היא מחסום מסוכן בגופם של אנשי איסלה.

השביעית, השמצה נגד המוסלמים הסונים באמצעות הסמלים השיעים הגדולים, בעיקר מנהיגי חזבאללה הלבנוני, חסן נסראללה ונשיא איראן אחמדינג'אד (בעת כתיבת הספר). ההשפעה היא כי ההצלחה שלהם יכול למשוך את אהדת הסונים אשר בתורו ישכח את ההבדלים הבסיסיים.

איזה הישג גדול מדולה בוויאהי ושפאויה למשל. אולם, כאשר חזקה, דאולה שפאויה דקר את דאולה העותומאני (הסוני) מאחור.

קרא: מעקב אחר השביל השיעי באל אזהר

השמיני, היסטוריות רבות של השיעים חדרו לספרי ההיסטוריה של האיסלאם. אז כדי לקרוא את ההיסטוריה, זה צריך להיות ניקו הראשון של עיוותים שנעשו על ידי השיעים. אם לא, אז האוצר של אוצרות היסטוריים ייעלם, אפילו את החיים של הדור הטוב ביותר כמו חברים יהיה מוכתם אם העיוות בהיסטוריה לא ניקה.

התשיעי, יש אנשים שאינם שמים לב למחויבות שיש לעשות לשיעים. לדברי שיח 'רג'יב, האם העם נשאר אחר ההבנות השיעיות הסותרות, מבלי להזכיר להן את הסכנה שבהבנה? אז המוסלמים צריכים חינוך בעניין הזה כדי לא ללכת לאיבוד.

עשירית, שיכולה להציל מוסלמים סונים באיראן, המהווים 20 מיליון אמצעים המייצגים 20% מהאוכלוסייה. בינתיים, בממשלה אין נציגים שיכולים להעביר את שאיפותיהם. מיליון מוסלמים בטהראן, לבנות מסגד במרכז העיר, נכשלים תמיד. יתר על כן, מי דורש זכויות יהיה מרוסק.

שלא לדבר על תוכנית הלימודים שניתנה ל -20 מיליון מוסלמים סונים. זה חייב להיות בהתאם לתוכנית הלימודים המוצהרת על ידי השיעים, אשר כמובן יכול לפגוע בהבנה של האמונה הסונית.

אלה הן חלק מן הסיבות שהוצגו על ידי ד"ר ראַגיבס ווי-סירדזשאַני על הצורך לדון בנושא השיעים. לכן, דיון בשיעה אינו עניין טאבו ומחלק אנשים. למעשה, אם נבחן לעומק את שורשי ההבנה וההיסטוריה, יתרום פתרונות לשלום המוסלמים.
Loading...
Share on Google Plus

על אודות Romadhon Putra Melayu

זהו תיאור קצר של המחבר המחבר על המחבר. אתה עורך אותו על ידי הזנת טקסט בשדה "מידע ביוגרפי" בחלונית מנהל המשתמש..
Posting Komentar