שתים עשרה מדינות במלזיה אוסרות על לימוד שיעים

עברית חדשות אסלאמיות, טנג'ונג ענים ירושלים - כ -12 מתוך 14 מדינות או מדינות במלזיה אוסרות על לימוד שיעים. המדינה שאוסרת את השיעים היא פרסקוטואיה של ויליא, פולאו פיאנג, קלנטאן, טרנגאנו, מלקה, סלנגור, קדה, פראק, ג'והור, פרליס ופאהאנג. שתי מדינות שלא אסרו זאת הן סבח וסארוואק.

זה נאמר על ידי פרופסור חבר התיאולוגיה האסלאמית של אוניברסיטת מלזיה מדעי האסלאם (עושים) פרופ 'ד"ר כמאלדין נורדין אל-בוגיסי ביום שני (09/10/2018).

"השיעה חותרת ושואפת ככל האפשר לממשלה החדשה להכרה ולהורשה להפיץ את תורתה, אך היא נתקלת בקשיים חמורים מ -12 מדינות, אשר הגישו איסור", אמר המומחה השיעי מאינדונזיה.

בוגר אוניברסיטת אל-אזהר, קהיר, אמר כי ממשלת מלזיה הצהירה כי אמונתם של אהלוסונה ואל ג'מאעה היא בידי המוסלמים.

"כל הוראה מנוגדת לתורה ולצדקה" אלוסונה וג'מה "אסורה ומוגבלת בחלוקה בין המוסלמים", אמר.

משרד הפנים קובע כי ארגונים מלזיה שיעים להפר את חוק סעיף 5 (1) של ארגון 1966 הארגון ב -24 ביולי 2013.

"עד כה כמעט כל המדינות במלזיה ביצעו הכחשה שיעית. "מכל המדינות האלה רק סבח וסארוואק לא אסרו זאת", אמר.

הוא אמר, fatwas במלזיה לא רק לספק הסברים משפטיים כמו מועצת אולמה אינדונזיה אבל הם מחייב מיושם כי המופתי במלזיה נמצאת בחסות המלך. כך, הוא אמר, אם כבר נאמר על ידי מדינה או מופתי מחוזי, מי שפגע בה יטופל בהתאם לפאתווה.

"למשל, הפתוא נגרי סמבילן אוסר על התפשטות הוואהאבי. לכן, אם יש אנשי דת שהוואהים ותוכן ההרצאה מפיץ בבירור את ה"וואהאבי ", אז איש הדת הזה ייעצר וגם שיעי בכל מלזיה".

קודם לכן, ועדת זכויות האדם במלזיה או שוחקם ביום חמישי (6/9/2018), הצטערו לאחר מכן על הדיכוי על קבוצה קטנה של שיעים במדינה הקלאנטית, שתירגמה את תורת הדת שלהם באזור.
Share on Google Plus

על אודות Romadhon Putra Melayu

זהו תיאור קצר של המחבר המחבר על המחבר. אתה עורך אותו על ידי הזנת טקסט בשדה "מידע ביוגרפי" בחלונית מנהל המשתמש..

0 komentar: