עובדות היסטוריות על היחסים בין ג'אווה לטורקיה בעבר

עברית חדשות אסלאמיות, טנג'ונג ענים ירושלים - למרות ההפיכה נכשלה להתקיים בטורקיה, לא לפחות באינדונזיה המהומה כי אין קשר תורכי עם ההיסטוריה של אינדונזיה (במיוחד ג 'אווה) כך שאין צורך "להגן" הממשלה הלגיטימית שיש. זה נכון ?

מבוסס על מקור בכתב נשיונל ג'יאוגרפיק מגזין אינדונזיה נפח. 10 08 אוגוסט 2014, עמ ' 40 ומועבר על ידי סמאראנג מרצה סולטן נהדר האסלאמית באוניברסיטת סוסיאנטו לספק תמונות של עובדות היסטוריות יחסי טורקיה ו- יאווה.

הסקירות הן כדלקמן.

1. התמונה לעיל היא סקיצה של הצבא דיפונגורו הנסיך ואת הצבא ההולנדי. בשורות הצבא דיפונגורו היו כוחות בולקייה (באלקיו). בולקיו הוא ההגייה של הלשון היוונית מהמילה בולוק, שם הצבא הטורקי עם כוח שווה לחטיבה. המפקד נקרא בולוקבאשי. כוח זה אכן חיקה את הצבא הטורקי, אבל אנשי הסגל היו של ג'אוואנים.

2. יש חלק של הצבא דיפונגורו בשם טורקיו. כוח זה כלל צבא של שליחים תורכיים עות'מאניים שיסייעו למאבק העם היוואני נגד הקולוניאליזם ההולנדי.

3. גם היתה יחידת לוחמים של הנסיך דיפונגורו שנראה מושפע העות'מאנית כולל בורדזשומואַה, האַרקייאַ, לאַרבאַן, נאַססעראַן, ו ג'גיר. בעוד דיפונגורו מי משתמש בתואר יאווה מהם הוא פּינילאַה, סאַפּראַפּאַדאַה, סיפּודינג, סוראַטאַנדאַנג, דזשייענגאַן, סיריאַאַגאַמאַ, און וואַנאַנגפּראַנג.

4. היררכית הדירוג משתמשת גם במבטא תורכי, בין השאר אליבאסה (עלי פאשה), המקבילה למפקד החטיבה הרטובה, השווה למח"ט, והוא שווה למפקד הגדוד ומקבילה למפקד פלוגה.

סוסיאנטו הציע למי שטוען על היעדר היחסים בין טורקיה לאינדונזיה, לקרוא טקסטים קלאסיים של מורשת אבותינו. חלק זה יכול להיות מומלץ לכלול המשורר ראנגגאוארסיטה פרמייוגה סיבים, סיבים ריפּאַזאַטאָרי, רייזע דזשייאַבייַאַ טערם, לונג ג 'יאבאיה שייח סובאקיר, או באב"ד דיפונגורו הנסיך דיפונגורו עבודה משלו. שם נמצא כי היחסים בין טורקיה ואינדונזיה בעבר הם מאוד אינטימיים. זה יהיה קשה למצוא את השם "טורקיה" במפורש קבועי הטקסטים האלה, כי המשוררים אנו מעדיפים לכנות את "טורקיים" כמו "רום" או "רותחת".

"בואו ננסה ללמוד את הטקסט של מורשת אבות כדי שנוכל גם להתחבר עם ההיסטוריה שלהם", אמר.

זוהי הוכחה ליחסים בין ג'אווה לטורקיה בעבר. סוסיאנטו יעצה כי בזמן הזה, האחריות לפתוח מרחב לשכחה בעבר טמונה בידיים שלנו. רוצה להמשיך או לסיים ?

Share on Google Plus

על אודות Romadhon Putra Melayu

זהו תיאור קצר של המחבר המחבר על המחבר. אתה עורך אותו על ידי הזנת טקסט בשדה "מידע ביוגרפי" בחלונית מנהל המשתמש..
Posting Komentar