היה לי משבר כלכלי, אבל התאריכים היו בשפע

עברית חדשות אסלאמיות, טנג'ונג ענים ירושלים - משרד החקלאות ברצועת עזה פתח את תחילת עונת הקציר בתפוקת השפע, אך הביקוש והשיווק היו חלשים בשל המצור והחרפת העוני.

סגן שר החקלאות בעזה, אבראהים אל קודרה, כפי שצוטט על ידי מרכז המידע הפלסטיני (פי), אמר כי עונת הקציר של השנה היא טובה למדי, למרות שמזג האוויר החם מאיץ את תקופת הקציר שבועיים מהרגע שבו היא צריכה להיות.

עונת הקציר מגיעה מוקדם, למרות שהתנאים הכלכליים קשים, אך מצב זה מציג רעיונות שיווקיים ברמה המקומית. ישנם 12 אלף טונות של תאריכים אדומים מאזור של 11 אלף 500 דונם, 8000 מהם פרי.

על המשרד מוטלת החובה לפקח על החקלאים ולספק להם הכנה להפקת מטעים טובים, ולאסור על יבוא גבעולים צהובים בשלב זה, עד שישווקו את הגבעולים האדומים.

קרא: היזהרו מקניית תאריכים ישראלים !

בעוד החקלאי בן ה -50, אבו-ענתר ברקה, חש פסימי כי הוא יכול לשווק את תוצרתו החקלאית, בעיצומו של המשבר הכלכלי שפגע בעזה, בשל המצור של הפולשים "הישראלים" על עזה, שנמשך יותר מ -12 שנים.

המשבר הכלכלי פגע בכל ענפי החיים בעזה, וגרם לגידול בשיעור האבטלה. נערכים מספר מאמצים להסרת המצור, כולל מצעד ההחזרה הגדול שנערך מאז ה -30 במארס בגבול המזרחי של עזה, ומספר דיאלוגים של סיעות פלסטיניות עם נותני חסות מצריים, אך לא הניבו תוצאות.

קרא: החרם על תאריכים ישראלים הוא קריאת האמונה

השקעה מבטיחה

מקמון ג'אסר, יו"ר איגוד חקלאי התאומים הפלסטיני, אך זכה בשנים האחרונות לתשומת לב והתפתחות משמעותיות.

"מגזר מטעי התמרים בפלסטין חווה התפתחויות בייצור ובתעסוקה, פותח שווקים חדשים ועצמאות עצמית, ענף שראוי לתשומת לב. המגזר הזה הוא הנפט הפלסטיני הבא, ויגדיל את רמת ההכנסה הלאומית הגולמית ", אמר ג'אסר לפני זמן לא רב.

ג'אסר הדגיש שתאריכים פלסטינים מיוצאים ל -20 מדינות, האחרונות לאינדונזיה, שקיבלו תאריכים פלסטינים ללא הטלת הבלו לתמיכה בחקלאים פלסטינים.

קרא: זהו הסוד מדוע הנביא ממליץ על תאריכים

חקלאים בעמק הירדן הגדילו בימים אלה את השתילים ואת תשומת לבם לענף זה. חסן נאטשה, מנהל המחלקה לפיתוח חקלאי במשרד החקלאות הפלסטיני, אמר כי ענף מטעי הדקלים בבקעת הירדן, בעיקר בצפון, חווה צמיחה והתפתחות משמעותיים.

הוא ציין כי במגזר זה מכסה סביב 370 אלף עצי תמר. תנאים הדורשים יותר עבודה. מספר העובדים בענף זה הוא כ -6,200 עובדים ועובדים. ההערכה היא כי מספר יגדל בשנים הקרובות עד כ -12 אלף עובדים ל -17 אלף עובדים.

בראיון בלעדי ל- פי אמר נצה: "רמת הייצור של דקל תמרים מהשטחים הפלסטיניים בשנת 2017 הגיעה ל -17 אלף טון. בעוד הייצור בשנת 2018 צפוי להגדיל ל -20 אלף טון. "

התאריכים שהפיקו חקלאי בקעת הירדן הפכו למתחרים העיקריים במועדי החקלאות של ישראל. במקום שמועדים פלסטינים נמכרים פחות מ-20-30% ממחירם של התאריכים 'ישראלים'.
Loading...
Share on Google Plus

על אודות Romadhon Putra Melayu

זהו תיאור קצר של המחבר המחבר על המחבר. אתה עורך אותו על ידי הזנת טקסט בשדה "מידע ביוגרפי" בחלונית מנהל המשתמש..
Posting Komentar