עסק סטארט-אפ ערבי מסייע לפליטים עצמאיים בסוריה

עברית חדשות אסלאמיות, טנג'ונג ענים ירושלים - חברת סטארט-אפ חדשה בארה"ב, שנקראה "נאטאקאלם", שפירושה "אנחנו מדברים" בערבית, שמטרתה לסייע לקשיים של פליטים סורים להיות עצמאיים על ידי מכירת כישורי השפה הערבית שלהם, כיום פופולריים יותר ויותר, אמר מייסד נתאקלם כפי שצוטט על ידי AlArabiya.net , יום שישי (02/19/2016)

אתר נטקאלם מאפשר לכל האנשים מכל העולם לתרגל ערבית ולהתחבר לפליטים הסורים - שהם נמצאים במדינות המחזיקות במדיניות מסוימת, כך שהם מתקשים לעבוד באופן חוקי.

"אתה לא רק לומד את הדיאלקט הסורי, אלא גם שומע סיפורים מהשותפים שלך, ואתה גם בונה חברויות - אתה מקבל סיפור ישיר על המקום שממנו באו", סיפרה אלין שרה, מייסדת נאטאקלם, ל"אל ערבייה ".

שלושת המייסדים של נאטקלאם, שסיים את לימודיו באוניברסיטת קולומביה בניו יורק ויש להם שורשים במזרח התיכון, אמרו כי עד כה הם רשמו כ -25 שותפי שיחה סורים, וקיוו לקבל מימון להתפתחויות עתידיות.

בנוסף לעזרת הפליטים לשרוד על ידי עשיית כסף - שעולה כל שעה של שיחה כפופה 15 $ - פלטפורמה זו גם מספק למשתתפים תחושה של שיתוף חברתי.

"אתה יכול לתת להם כסף, מזון ומחסה, אבל זה פשוט ייגמר - למרות שחשוב לתת להם משהו לעשות ולסיבה להיות אדם שמרוויח".

ראשה ג'מאל איסק, שחקרה את הספרות האנגלית בסוריה לפני שנמלטה לעיר טריפולי בצפון לבנון, עם פרוץ מלחמת האזרחים, עובדת כיום כאחת "שותפות השיחות" על הרציף.

הוא נרשם לנאטקאלם לאחר ששמע מחברו. הוא עשה את זה כדי להועיל לו הן מבחינה כלכלית והן נפשית.

"מציאת עבודה כתושב קשה מאוד, בכל פעם שאנחנו רואים ומגלים עבודה, אנחנו לא מוצאים כלום, והם מסתכלים עלינו כאנשים שאין להם כשירות וסטנדרטים נמוכים".

מאז תחילת מלחמת האזרחים הסורית בשנת 2011, כ -6.5 מיליון סורים נמלטו מהארץ, בעוד 5 מיליון מבקשים מקלט במדינות שכנות כמו טורקיה, לבנון וירדן.

שרה גם הוסיפה כי הפליטים לא רק ראו את ארצם בחתיכות, כי אולי עדיין היו משפחותיהם לכודות שם. הם נפגעו בגלל מה שהם ראו, מנוסים, וגם איבדו את יקיריהם,

"אפילו האדם הממוצע מרגיש לכוד כי שום דבר לא יכול להיעשות עם כמה יכולות שלך, זה פשוט נראה מאוד קשה, שבו אני בטוח גם כל מי שיש לו אי פעם לחפש עבודה יכול גם להרגיש את זה", הוסיף.

הדיאלוג הכללי בין שני הצדדים בדרך כלל סובב סביב אמנות, ספרות וחיי היומיום.

"יש מרכיב חשוב בין-תרבותי ל"נאטקלאם" שבאמת לוקח אותך ישירות אליהם, לא מוגבל על ידי התערבות מבחוץ שהיא בעיה גדולה היום ", אמר אל-ערבייה.

לדברי שרה, הסורים מתלהבים מאוד להראות לעולם שהם אינם 'פליטים' או פליטים חסרי ישע, כפי שמוכיחים לעתים קרובות בתקשורת על הדימוי של הפליטים.

רשה, אמר כי פלטפורמה זו "נותן לי חשיבות כאדם משכיל שעובד קשה, ובסופו של דבר אני יכול להשתמש בחינוך שלי לעשות משהו מועיל."

הקשר בין המורים לתלמידים הוא בדרך כלל חם, בגלל מבנה הפלטפורמה הרופפת והאווירה הלא רשמית.

"עכשיו יש לי חברים רבים מכל העולם, "אמר.

Share on Google Plus

על אודות Romadhon Putra Melayu

זהו תיאור קצר של המחבר המחבר על המחבר. אתה עורך אותו על ידי הזנת טקסט בשדה "מידע ביוגרפי" בחלונית מנהל המשתמש..
Posting Komentar