הקדשים לרווחת העם

עברית חדשות אסלאמיות, טנג'ונג ענים ירושלים - האם אי פעם שמעת את המונח כסף וואַך ? את המונח וואַך יש לשמוע לעתים קרובות מאוד בעבר, ואילו כסף וואַך יכול להיות נדיר מאוד או אולי לא שמעו. אז מה זה כסף וואַך ? האם ניתן לייצג בכסף ?

בפועל של ייצוג כסף הוא אכן לא כל כך פופולרי בארץ. התפיסות הציבוריות לגבי הווקף עדיין נע בין מענקי קרקע לצורך בניית מסגדים, פנימיות או קבורות. כסף הווקף הוא אכן פעילות מייצגת המשתמשת בכסף כאובייקט המיוצג (מאַ'קווד אַלאַיה). יתר על כן, הכסף יוקצה לפעילות כלכלית כי הם מסוגלים לייצר רווחים. רווח זה משמש אז לטובת העם.

חוק הקצבאות

הווקף עצמו בשפה פירושו אל-אבס (אחזקה) ואל-מנאו (חסימה). משמעות הדבר היא שבווקף יש חפץ (מאַ'קווד אַלאַיה) אשר זכות השימוש שלו מוחזקת על ידי וואקיף (ספק של רכוש וואַך) אשר השימוש באובייקט ניתנת לטובת העם. מלכיה עולמית מאשרת את הווקף בצורה של חפצים נידחים, כולל דינרים ודירהמים כמטבעות. חנפיה עולמית גם הסכימו כסף וואַך עם מצב של איטיבדל (המרה) של כסף עם חפצים בלתי מקובלות. היתרונות והחסרונות של חוות דעתם של המשפטנים אינם מטילים ספק בקידומם של נכסי הווקף שלא ניתן למצותם בקלות.

הנוהג של וואַך באינדונזיה התרחש זמן רב לפני עצמאותה של אינדונזיה. רק בשנת 2004 הוצא חוק מס '41 בעניין ההקצבות על ידי הממשלה, ואחריו תקנה ממשלתית של ממשלת ישראל. 42 של 2006 בדבר יישום חוק מס '41. חוק הכסף וואַך מוסדר בשר הדתות תקנה 4 של 2009 בדבר מינהל רישום כסף וואַך. המועצה וואַך אינדונזיה כמו הרגולטור של מוסדות וואַך באינדונזיה מסדיר וואַך (נאזיר) מנהלי רכוש להישאר מקצועי פבוי (סוכנות וואַך אינדונזיה).

פוטנציאל הכסף

עכשיו עם הכסף וואַך הקהילה יכולה לייצג את האדמה מבלי לחכות הראשון עשירים על ידי רכישת קרקעות קולקטיביות. כסף וואַך ניתן גם להקצות לשוק הפיננסי תוך התחשבות בעקרונות האסלאמית. במקרה זה, כמובן, נאזיר צריך להיות אמין וניהול פיננסי הראשי. אבל אל תדאגו כי יש כבר סוכנויות איסוף התרומות מקצועי כי הם שקופים מבוקר מבוקר על ידי מבקרים ציבוריים. דוחות כספיים מפורסמים באופן קבוע באתר הרשמי של המוסד כך שהוא נגיש לציבור.

בשנת 2009 כתב העיתון האינדונזי וואַך הסוכנות כי יש פוטנציאל עצום עבור כסף וואַך באינדונזיה. אם 10 מיליון מוסלמים מייצגים % 1 מהכנסתם מדי חודש, הכסף יזוכה מ -3 טריליון רופיות מדי שנה. כמובן, נתון זה יכול להיות אפילו גדול יותר אם מוכפל במספר האוכלוסייה האינדונזית המוסלמית היום שבו הוא יותר מ -200 מיליון בני אדם. אתה יכול לדמיין כמה אנשים יעזרו על ידי היתרונות של כסף וואַך. אופי פרודוקטיבי של וואַך כסף מאפשר זרימה מתמשכת של קרנות חברתיות להיווצר מן ההקדשים. כמות הווקף עצמה ממשיכה לגדול יחד עם המודעות הגוברת למוסלמים על חשיבות הווקף לרווחתו של העם.

ניתן להקצות כסף הווקף למוצרים פיננסיים שונים המבוססים על שריעה. אחד מהם הוא השקעה במגזר הנדל"ן עם מימון וואַך במזומן כי הוא מאדהרבה (שיתוף רווחים) עבור מפתחים. קונים בית יכול לקנות בתים עם חוזים ללא ריבית ומחירי זול יותר. מצב זה עשוי לקרות מכיוון שמפתחים אינם ממוקדים במרווחי מרווח גבוהים, והם תנודתיים כגון מימון מבוסס ריבית בבנקים קונבנציונליים. את ההכנסה של הטבות ההשקעה ניתן לשתף כדי לשפר את הבעיות החברתיות וההומניטריות, מופנה 8 אסנאף אשר לא נגע זקת ואף לסייע בבניית מתקנים ציבוריים בשיתוף עם הממשלה.

כמות ההטבות כי כסף וואַךיכול לספק, צריך להיחשב על ידי אנשים, כך שהם יכולים לעזור אחד לשני למען היווצרותם של מוסלמים אינדונזית חזקה ומשגשגת.
Share on Google Plus

על אודות Romadhon Putra Melayu

זהו תיאור קצר של המחבר המחבר על המחבר. אתה עורך אותו על ידי הזנת טקסט בשדה "מידע ביוגרפי" בחלונית מנהל המשתמש..

0 komentar: