פליטים פלסטינים בירדן מאוימים כי הם לא יכולים להרשות לעצמם לחאג 'ולאומרה יותר

עברית חדשות אסלאמיות, טנג'ונג ענים ירושלים - ממלכת ערב הסעודית אוסרת על כניסה של פלסטינים בעלי דרכונים ירדניים זמניים לארצם. כתוצאה מכך, מאות אלפי פלסטינים מאוימים כי הם לא יכולים לבצע את חאג 'ואומרה.

דיווח מהעין המזרח תיכונית, יום חמישי (09/20/2018), סוכני עומר וחאג 'מצדיקים את קיומו של כללים אלה. אף על פי שאין הודעות רשמיות, מספר סוכנים קיבלו הודעה מראשית החודש כי הם אינם יכולים עוד להגיש אשרות למי שרוצה להיכנס לסעודיה עם דרכון זמני ירדני.

"אני יכול לאשר שהם (הקונסוליה הסעודית בעמאן) אמרו לנו לא לשלוח דרכונים זמניים לירדן כדי לקבל אשרה. "הקונסוליה הסעודית סיפרה לנו לאחרונה, והמסר שלהם לא נכתב אלא מילולי", אמר אבו דיב, יו"ר אגודת התיירות וסוכני הנסיעות של ירדן.

כתוצאה מכך, כמעט 634,000 פלסטינים שנמלטו בירדן ובמזרח ירושלים לא היו עוד מסמכי נסיעה לסעודיה. למרות שמדי שנה, מאות אלפי פלשתינאים מבצעים דרך קבע טיולים בערים הקדושות של מכה ומדינה.

הדרכון הזמני של ירדן הוא מסמך תקף למשך חמש שנים. מסמך זה ניתן רק לפלסטינים החיים במזרח ירושלים ובירדן.

בתחילה היה הדרכון תקף רק עבור פליטים פלסטינים החיים בירדן, המוערך בכ -150 אלף. אך בשל הכיבוש ההדוק של ישראל במזרח ירושלים, הגישו הפלסטינים גם בקשה לדרכון זמני לירדן.

קרא עוד עזה חוזרת על עצמה, קריאות קק"ל לפעולה גלובלית לעצור את התוקפנות הישראלית
לבעלי דרכונים זמניים אין זהות לאומית. כי אין להם זכויות מלאות כאזרחות ירדנית. פלסטינים החיים במזרח ירושלים משתמשים בדרכונים רק כמסמכי נסיעה כדי לעבור ממדינה למדינה, ובמיוחד למספר מדינות ערביות שאינן מכירות בישראל או במסמכי נסיעה ישראליים.

את הכלל הצדיק גם אבו ח'אלד אל-ג'ימזאוי, בעל משרדו של אל-עודה לתיירות במזרח ירושלים. הוא סיפר כי נודע לו על החלטת משרד הוואקף הפלסטיני לענייני דתות ברמאללה, בירת מנהלה של הרשות הפלסטינית בגדה המערבית.

"נודע לנו על ההחלטה בתחילת ספטמבר. הם (הרשויות הסעודיות) הודיעו לחברות תיירות פלסטיניות וירדניות ולמשרד הוואקף הפלסטיני שיסרבו להנפיק אשרות לדרכונים זמניים שאין להם מספרים לאומיים ", אמר ג'ימזאוי.
Loading...
Share on Google Plus

על אודות Romadhon Putra Melayu

זהו תיאור קצר של המחבר המחבר על המחבר. אתה עורך אותו על ידי הזנת טקסט בשדה "מידע ביוגרפי" בחלונית מנהל המשתמש..

0 komentar: