סעודיה מכחישה צליינים פלסטינים אסורים

עברית חדשות אסלאמיות, טנג'ונג ענים ירושלים - סעודיה הכחישה שמועות על כך שהממלכה אסרה על עולי רגל פלסטינים. ההכחשה הועברה על ידי שגריר ערב הסעודית לאינדונזיה אוסאמה בן מוחמד אל-שועייבי.

"הידיעה הזו הפכה לשמועה בינלאומית, והחדשות האלה הן שמועה שקרית", אמר אוסאמה בפני עיתונאים, לאחר שקיים פגישה עם ההנהלה המרכזית של "מוחמדיה" בבניין מוחמדיה דעווה, מנטנג, ג'קרטה (11/11/2018).

בעבר התפרסמו דיווחים כי ערב הסעודית אסרה מיליון מתפללים מארץ ישראל מעלייה לרגל למכה. לדבריו, השמועה פורסמה לראשונה על ידי התקשורת הישראלית והבריטית.

הוא ציין כי השמועה לא הגיוני. הסיבה לכך היא, אולי פלסטין עם אוכלוסייה של כ -7 מיליון דולר, יש מכסת חאג ' של 1 מיליון מתפללים. בינתיים, אינדונזיה, שבה יש כ 200 מיליון מוסלמים, יש רק מכסה של 210,000 המתפללים.

בחישוב קביעת המכסה של עולי הרגל של המדינה, הכלל הוא אלפית של המספר הכולל של המוסלמים. לפיכך, המכסה לפלסטינים היא 7000 מתפללים.

"בהזדמנות זו אמרנו שהשמועה (איסור) אינה נכונה", אמר אוסאמה.

שגריר סעודיה גם העביר את אמצעי התקשורת באינדונזיה, שדיווחו על שמועות על איסור צליינים פלסטינים. "מדיה אינדונזיה חייבת לספק הבהרה לגבי שמועות שהופצו", אמר.
Share on Google Plus

על אודות Romadhon Putra Melayu

זהו תיאור קצר של המחבר המחבר על המחבר. אתה עורך אותו על ידי הזנת טקסט בשדה "מידע ביוגרפי" בחלונית מנהל המשתמש..

0 komentar: