בואו להכיר את ההיסטוריה של חֶסֶד בזמן של שליח אללה מוחמד שלאללהואלעי וואסלאם

עברית חדשות אסלאמיות, טנג'ונג ענים ירושלים - הוואקף היה ידוע מאז ימי הנביא ונאמר לאחר הנביא במדינה, דווקא בשנה השנייה של ההיג'רה. ישנן שתי דעות שהתפתחו בין המשפטנים לגבי מי מיישם לראשונה את הווקף השריעה. על פי כמה חוות דעת של חוקרים, הפעם הראשונה בביצוע הווקף היה שליח אללה, כלומר הווקף של אדמות השייך לנביא לבנות מסגד.

דעה זו מבוססת על החדית 'שציין עומר בן שבאח מעומר בן סעד בן מועאדז, אמר : "אנו שואלים על ההקדשים הראשונים באיסלאם ? מחגירין אמר עומר, בעוד העם אנזור אמר הנביא.

באותה תקופה (השנה השלישית של ההג'רי), העניק הנביא שבעה תאריכים במדינה, ובהם הגנים "ערף, שפיה, דלאל, ברכה וגנים אחרים.

והואיל והחכמים שטענו כי עומר בן ח'ת'אב היה האדם הראשון שנתן, על פי החדית שסיפר רן אבן עומר. צוין, כי ידידו של עומר קיבל חלקת אדמה בח'ייבר, ולאחר מכן פנה אל הנביא לקבלת הדרכה.

 שליח אללה אמר, "אם אתה אוהב, אתה מחזיק (המנהלת) את הקרקע, ואתה תורם (את התוצאות), לא למכור, לא להעניק ולא יירש. אבן עמאר אמר, "עומר נתן לו (את התוצאות של ניהול קרקעות) לנזקקים, קרובי משפחה, משרתים של סאהאיה, סבילילח, אבן יציב, ואורחים. זה לא אסור למי לנהל (נאדז'יר) חֶסֶד, לאכול מהתוצאות בצורה טובה (כראוי) או להאכיל אחרים על ידי לא מתכוון לצבור עושר. "(ההיסטורית מוסלמי).

יתר על כן, הווקף בוצע גם על ידי עומר בן ח'ת'אב, ואחריו אבו טלהא שהקנה לגן החביב עליו (ביראחה). לאחר מכן באו ידידי הנביא השני, כגון אבו בכר א-סדיק, שירש חלקת אדמה במכה המיועדת לצאצאיו שבאו למכה.

כמו כן הציע עות'מאן את עושרו בח'ייבר. עלי בן אבי טאלב הפך את אדמתו הפורייה, אישר מעאדז בן ג'בל את ביתו שהיה ידוע בכינויו "דער אל-אנשאר". לאחר מכן את ההקדשה היה ואחריו אנאס בן מאליק, עבדאללה בן עומר, זוביר בן עואם, ועאישה (אשתו של הנביא).

נוהג הווקף נעשה נפוץ יותר במהלך השושלות האומיית והעבאסית. אנשים רבים מעניקים תרומות, לא רק לנזקקים, אלא שהקדשים הם ההון לבניית מוסדות חינוך, לבנות ספריות ולשלם את משכורות העובדים, משכורות המורים ומלגות לתלמידים ולסטודנטים.

ההתלהבות של הקהילה כלפי יישום הווקף משכה את תשומת הלב של המדינה להסדרת ניהול הווקף כמגזר לבניית סולידריות חברתית וכלכלית של הקהילה.

Loading...
Share on Google Plus

על אודות Romadhon Putra Melayu

זהו תיאור קצר של המחבר המחבר על המחבר. אתה עורך אותו על ידי הזנת טקסט בשדה "מידע ביוגרפי" בחלונית מנהל המשתמש..

0 komentar: